Verslas

Verslo ypatumai Brazilijoje


- Brazilija – viena iš pagrindinių besivystančių šalių.
- Šalies plotas – 8,5 mln. km2, Brazilija užėmusi pusę Lotynų Amerikos teritorijos, pagal dydį tai penktoji šalis pasaulyje.
- Šalies gyventojų skaičius – 182 mln., iš jų 92 mln. yra aktyvi darbo jėga.
- Brazilijos ekonomika pasaulyje užima dvyliktąją vietą, šalies VVP sudaro du milijardus JAV dolerių. 2005 m. Brazilijos eksportas sudarė 118 mlrd. JAV dolerių.
- Brazilija turi sienas su dešimčia šalių: Argentina, Bolivija, Kolumbija, Prancūzų Gviana, Gviana, Paragvajumi, Peru, Venesuela, Surinamu, Urugvajumi.
- Brazilija turi labai gerą susisiekimo upėmis tinklą, o taip pat didžiulę pakrantę su gausybe uostų.
- Kiekvienais metais šalį aplanko daugiau negu penki milijonai turistų.
- Brazilija turi didžiausią industrinį tinklą Lotynų Amerikoje ir Karibuose.
- Brazilija turi pačią didžiausią ir šiuolaikiškiausią tekstilės pramonę, kurios apyvarta per metus - virš 21 mlrd.
- Brazilija - viena iš lyderių mineralų gamyboje ir perdirbime.
- Brazilijoje yra 22% viso pasaulio dirbamos žemės.
- Brazilija didžiausias kavos, cukraus, sojos, apelsinų, mėsos, paukštienos, tabako, geležies ir kt. tiekėjas.
- Brazilija užima septintą vietą pasaulyje chemijos pramonės srityje, šeštą vietą tarptautinėje rinkoje kaip kosmetikos priemonių gamintoja.
- Brazilija yra aštuntas plieno gamintojas pagal apimtis pasaulyje (27 mln.t per metus).
- Brazilija yra dešimta automobilių gaminimo srityje (1,8 mln. automobilių).
   Pagal visus šiuos rodiklius drąsiai galima teigti, jog Brazilija yra kelyje į didelę plėtrą. Brazilija gali konkuruoti su bet kuria pasaulio rinka.
   Įmonių bei kompanijų registracija Brazilijoje Bet kuris fizinis ar juridinis asmuo, norintis gyventi ir vykdyti veiklą Brazilijoje, investuoti į šalies ekonomiką, turi registruoti juridinį asmenį (CNPJ).
Kaip gauti CNPJ:
- CNPJ registracijos duomenys.
- Pagrindiniai dokumentai su registracijos informacija.
- Mokesčiai, reikalingi norint užregistruoti bendrovę.
- Federalinė licencija.
- Valstijos licencija.

Kompanijų rūšys – juridinių asmenų formos:
- Ltda (sociedade por quotas de responsabilidade limitada) – ribotos atsakomybės bendrovė, minimalus įstatinis kapitalas neribotas (išskyrus atskiras veiklos rūšis ir įmones, kurioms vadovauja direktorius užsienietis). Reikalingi du steigėjai – Brazilijos piliečiai ar užsieniečių atstovai Brazilijoje.
- S.A. – AB, turi būti mažiausiai du steigėjai – Brazilijos piliečiai, bendrovės registracijos metu reikia turėti mažiausiai 10 % įstatinio kapitalo.
- Užsienio kompanijos atstovybė ar filialas Brazilijoje (įstatinio kapitalo nereikia).
Dokumentai, būtini norint užregistruoti įmonę:
- Duomenys apie steigėją (steigėjus) ir direktorių: vardas, pavardė, gimimo vieta ir data, registracijos adresas, užsienio paso kopija.
- Jei steigėjai yra juridiniai asmenys, reikalingi bendrovės įstatai ir sprendimas apie dukterinės įmonės ar atstovybės sukūrimą.
- Kuriamos bendrovės vardas.
Bendrovės registracija Brazilijoje gali užtrukti nuo devyniolikos iki 152 dienų, priklausomai nuo valstijos, kurioje tai daroma.

Investavimas Brazilijoje


   Šiuo metu Brazilijoje yra visos sąlygos užsienio kapitalo investavimui. Neseniai įvairios agentūros atliko tyrimus, kurių metu paaiškėjo, kad pastaraisiais metais Brazilijos vyriausybė laimėjo kovą pasauliniu mastu, siekdama pritraukti strateginius investuotojus. Norėdama pritraukti investicijas, Lulos vyriausybė įvykdė eilę reformų ir sudarė palankias sąlygas užsienio investuotojams.
   Dabartiniu metu Brazilija yra viena iš patraukliausių pasaulio šalių investavimo atžvilgiu, per paskutinius metus pritraukta daugiau negu 20 mlrd. JAV dolerių investicijų. Šalies vyriausybė skiria didelį dėmesį užsienio investicijoms, ir tiesiogiai demonstruoja, kaip tos investicijos kasmet didėja. Brazilija yra zonoje, kur praktiškai nėra gamtinių kataklizmų, turi didžiulę pakrantę ir vieną iš turtingiausių ekosistemų. Visa tai sąlygoja domėjimąsi investavimu į šią Lotynų Amerikos šalį.
   Per penkerius metus šalyje įsisteigė patys prabangiausi pasaulio kurortai, vien 2006 m. Braziliją aplankė virš 20 mln. turistų iš viso pasaulio. Nekilnojamojo turto rinka dabar pačiame įkarštyje, vidutinė kaina šiuo metu yra žemesnė negu Europoje, todėl daug užsieniečių perka būstus Brazilijos pakrantėje. Šiuo metu Brazilijoje dirba daugiau negu 150 užsienietiškų statybinių organizacijų, pusė iš jų – šalies šiaurės rytuose.
   Investavimas į šiaurės rytų regiono nekilnojamąjį turtą (Seara ir Baijos valstijos). Šiaurės rytų regionas užima apie 1,5 mln. km2. Pagal dydį tai prilygsta Prancūzijai, Italijai, Jungtinei Karalystei ir Vokietijai kartu paėmus. Čia gyvena apie 51 mln. gyventojų, tai sudaro 28% visų šalies gyventojų. VVP sudaro 93,6 mlrd. JAV dolerių – tai daugiau negu visos Čilės.
   Šis regionas turi palankias gamtines sąlygas – saulė čia šviečia ištisus metus. Šiaurės rytų regionas yra geroje strateginėje vietoje – nenutolęs nuo svarbiausių išsivysčiusių pasaulinių rinkų, o jame savo vietą rado visi ekonomikos sektoriai – žemės ūkis, turizmas, kompiuterinės technologijos ir daug kitų. Tai sudaro didžiulį potencialą investuotojams. Didžiausia problema išlieka katastrofiškas kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas, biurokratija ir korupcija.
   Dauguma investicijų nukreipta į agrarinės industrijos vystymą. Šiuolaikinis žemės ūkis vystosi labai greitai, jis jau išsikovojo lyderio pozicijas tokiose rinkose, kaip JAV, Europoje ir Azijoje. Soja, vynuogės, mango, melionai ir kiti tropiniai vaisiai, išauginti šiame regione, tiekiami į daugelį pasaulio šalių.
   Šiaurės rytų regionas tapo labiausiai lankomu dėl daugelio čia esančių kurortų ir su tuo susijusių investicijų.
   Bendradarbiavimas su regioniniais organais bei Amerikos Internacionaliniais bankais leido į šį regioną investuoti 670 mln. JAV dolerių, siekiant įrengti bei modernizuoti tarptautinius oro uostus, kelius, vedančius link pakrantės. Antroji vystymo programos dalis nukreipta į turistinės infrastruktūros vystymą regione (apie 400 mln. JAV dolerių).
   Prieš keletą metų gražiausi Baijos valstijos paplūdimiai buvo žinomi tik banglentininkams, kuriems reikdavo įveikti penkiolikos kilometrų atstumą tropiniais miškais, kad rastų tinkamas bangas. Tačiau jau treji metai šių paplūdimių nuotraukos puošia prestižinių žurnalų viršelius (The New York Times, Wallpaper ir Robb Report).
   Seara valstija – pagrindinis užsienio investicijų tikslas.
   Paskutiniais metais vykęs greitas nekilnojamojo turto rinkos vystymasis pritraukė į šį regioną daug užsieninių statybinių įmonių, kurios dirba išskirtinai turistinių kompleksų statyboje. Vien Rio Grande do Norte valstijoje šiuo metu dirba apie 70 statybos įmonių. Per pastaruosius dvejus metus šis regionas tapo naujuoju Eldoradu užsienio kompanijoms. Tačiau ekonominė krizė neaplenkė ir Brazilijos. Stojo štilis statybų sektoriuje, mestos didžiulės jėgos į marketingą, tačiau finansiškai pajėgūs vietiniai klientai laukia, o užsieniečius baido išpūstos NT kainos, kurios daugeliu atveju neatitinka jokių kokybės standartų.
   Iki ekonominės krizės pradžios visų kompanijų vidutinis pelnas siekė 27% per metus, ir šiuo metu čia investuoja ne tik ispanai bei portugalai, bet ir italai, amerikiečiai, švedai, prancūzai, anglai. Pasitaiko investuotojų ir lietuvių tarpe, kaip jiems pasiseks - parodys laikas.
   Daugelis užsienio informacijos priemonių skelbia, jog Lulos vyriausybė atvėrė duris nekilnojamojo turto rinkoje, siekdama pritraukti užsienio kapitalą. Kasmet net 5% visų turistų, pabuvojusių Brazilijoje, nori čia įsigyti savo antruosius namus. Ir jie renkasi būtent šiaurės rytų regioną. Paskutiniu metu lietuvių tarpe irgi atsiranda žmonių, kurie renkasi savo antrus namus Brazilijoje (o gal trečius - po Palangos, Nidos ar Trakų...). Rinkdamiesi vietą ir vietovę, mūsų tautiečiai ne atsižvelgia į objektyvius dalykus, o vadovaujasi pirmu įspūdžiu, t.y. emocijomis, arba pasiduoda vietinių NT maklerių vaizdingiems pasakojimams apie tai, kokia šviesi ateitis laukia būtent šios vietovės.
   Investavimas San Paule. San Paulas yra ideali vieta, norintiems investuoti į verslą Brazilijoje. Štai kelios priežastys:
- San Paulas yra pats didžiausias Lotynų Amerikos miestas.
- Miesto gyventojų skaičius siekia 40 milijonų.
- VVP siekia 438 mlrd. realų – tai 32,55% visos Brazilijos VVP.
- San Paule yra du stambiausi šalies oro uostai – Guaruljos ir Kampinašas.
- Pats didžiausias uostas Lotynų Amerikoje – Santos – yra San Paulo valstijoje. Kas valandą San Paule vyksta įvairiausios parodos ir mugės, pritraukiančios verslininkus iš viso pasaulio. Šiandien San Paulas – milžiniškas megapolis ir visos Brazilijos bei Lotynų Amerikos variklis. Jame savo atstovybes turi stambiausi pasaulio bankai ir žymiausios užsienio kompanijos.
   Investavimas Rio de Žaneire. Rio de Žaneiras yra pačioje dinamiškiausioje Brazilijos vietoje. Rio yra pačios įvairiausios galimybės kurti savo verslą ar investuoti. Pastaraisiais metais vystymosi rodikliai šioje valstijoje išaugo labai greitai.
   Šiuo metu Rio yra milžiniškas megapolis, ir jį drąsiai galima vadinti Brazilijos perlu – į šiaurę driekiasi neaprėpiami laukai, tinkami žemės ūkiui ir naftos gavybai, į pietus sukoncentruota metalo pramonė, o pakrantėje išvystytas turizmas. Kalnuotose vietovėse įsikūrę kompiuterinių technologijų gamyklos. Uostas Sepetiba, oro uostas GIG ir regione veikiančios telekomunikacinės kompanijos daro šį regioną ypač patrauklų investicijoms.
Investavimo priežastys Rio de Žaneire:
- Yra visa būtina infrastruktūra.
- Po San Paulo tai labiausiai ekonominiu požiūriu patrauklus miestas, jame yra 14,4 mln. vartotojų.
- Pats aukščiausias industrinio išsivystymo rodiklis – 10,11%.
- Daug kvalifikuotos darbo jėgos, mažiausias bedarbių kiekis visoje Lotynų Amerikoje.
- Daug tarptautinio lygio tyrimų institutų.
- Natūralūs resursai, sąlygojantys turizmo vystymąsi.
- Didžiausias naftos ir dujų gamintojas Brazilijoje.
- Devinta vieta pasaulyje pagal konferencijų ir parodų kiekį.

© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.