Pramogos

Pramogos ir poilsis


   Pramogos Brazilijoje – tai tarytum uraganas, aistrų ir troškimų kaskados, ugnis, neblėstanti niekada. Sakoma, kad linksmieji brazilai trisdešimt kartų metuose švenčia – tai yra, kad ištisą mėnesį iš 365 dienų jie pramogauja. Muzika ir šokiai brazilams reiškia žymiai daugiau, negu tik pramogą. Tai pats geriausias vaistas nuo visų gyvenimiškų sunkumų.
   Šalia valstybinių, regioninių ir miesto švenčių Brazilijoje vyksta ir daug kitų džiaugsmingų įvykių. Priežastimi suorganizuoti gatvės eitynes ar nemokamą koncertą mieste gali pasitarnauti bet koks įvykis.
   Pati žymiausia šventė Brazilijoje – karnavalas. Šiandieninis karnavalas – tai gerai surepetuotos teatralizuotos eitynės, kuriose vienu metu dalyvauja iki 6 000 žmonių. Pagrindinė karnavalo puošmena – Perkusijos karalienė (Rainha de bateria). Tai – mažai apsirengusi gražuolė, išrinkta iš top-modelių, televizijos vedančiųjų ar kino aktorių tarpo. Ji diktuoja ritmą būgnininkams ir demonstruoja publikai gražų moterišką kūną bei mokėjimą virtuoziškai jį valdyti.
   Kulinarijos menas Brazilijoje labai įvairus. Šalia nacionalinės virtuvės, kuri jau savaime yra įvairių skonių simfonija, atsiradusi, kai susimaišė europietiškosios,indėniškos ir afrikietiškos kulinarinės tradicijos, Brazilijos restoranuose galima paragauti viso pasaulio šalių valgių.
   Brazilijos vandenyno pakrantė – tikras rojus nardymo mėgėjams. Gilios ir skaidrios upės bei ežerai atskleidžia savo povandeninio pasaulio grožį šios srities mėgėjams. Įdomiausios vietos nardymui: Fernando de Noronja salos, Abroljos archipelagas, Baijos ir Pernambuko valstijų pakrantės, skaidrios Bonito miškų upės.
Zoologijos sodai Brazilijoje labai gražūs. Čia beveik nematyti grotų. Uždaruose voljeruose laikomi tik plėšrūs žvėrys ir reti paukščiai. Dauguma gyvūnų zoologijos soduose gyvena didelėse laukymėse, apaugusiose tankia žole ar mišku. Nuo lankytojų juos skiria neaukšta tvora arba griovys su vandeniu.    Brazilijos paplūdimiai – tikras šalies lobis. 7367 km2 išsidėstę 2045 paplūdimiai. Čia galima rasti lygių lyg stalas paplūdimių, padengtų baltu smėliu, paplūdimių, kurių pakraščiuose auga įvairiaspalviai koralai ir pilna vandens gyvūnų, paplūdimių, kur į krantą dūžta milžiniškos bangos, ir paplūdimių, kur vandenynas visada ramus. Nežiūrint į kasmet didėjantį turistų skaičių, šalyje išliko daug laukinių paplūdimių , kur galima pasijausti Robinzonu.
   Šventės – vienas iš pagrindinių reiškinių brazilų gyvenime. Visus didžiuosius miestus – Rio de Žaneirą, San Paulą, Salvadorą, Manausą, Recifę (šiuose miestuose susikoncentravę apie 70% visos šalies gyventojų) kartas nuo karto užlieja masinių linksmybių banga, kuriose dalyvauja visi – ne tik brazilai, bet ir šalies svečiai.
   Sportinė žvejyba – ji galima Brazilijos vandenyno pakrantėje, Amazonės ar Pantanalo upėse – visada didelė šventė. Vandenys čia tiek turtingi žuvies, kad net nepatyręs žvejys gali tapti žuvies gaudymo čempionu.
   Muzikos, kino ar animacijos festivaliai Brazilijoje labai paplitęs reiškinys.
Vienas iš mėgiamiausių elitinio pasaulio pramogų – kruizas jachta, sustojant jaukiose salelėse ir pasiruošiant maistą ant laužo.
   Kiekviename Brazilijos mieste yra savita pramogų programa, kadangi brazilų išradingumas šioje srityje yra beribis.
   Angre dos Reis sužavės visus gamtos mylėtojus. Čia galimos vandens sporto pramogos, poilsis paplūdimyje, kruizai laivais po vandenyną, jodinėjimas ant arklių, žygiai pėsčiomis po miškus. Vakarais duris atveria barai ir restoranai.
   Buziose – pasivaikščiojimai Bridžit Bardo krantine, kur netyčia galima sutikti kino ar muzikos žvaigždę, paplūdimiai, kruizai laivu po vandenyną, žvejyba, ekoturai į regioninius draustinius.
   Foz de Iguasu – ekskursijos prie įžymiųjų Iguasu krioklių, kruizai Paranos upe, žvejyba, alpinizmas.    Kosta du Sauipe – sportiškas ir paplūdimio poilsis dieną bei diskotekos vakarais.
   Manause – ekskursijos po Amazoniją, vizitai į vietinius restoranus, parkai ir miesto naktiniai klubai.
   Porto Alegrėje – daug mėsos restoranų – čuraskerijų (churrascaria), trys gigantiški futbolo stadionai, kur vyksta stipriausių Brazilijos komandų varžybos, tradicinės „gaučo“ šventės.
   Porto Segure – poilsis paplūdimyje, povandeninis plaukiojimas koralinių rifų labirintuose, naktinės diskotekos ir šou.
   Salvadore - poilsis paplūdimyje, restoranų lankymas (vietinė virtuvė labai savita), folkloro šou.
   Recifėje – restoranai, parkai, naktiniai klubai, ekskursijos į netoliese esantį gražų miestelį Olinda.
   Rio de Žaneire – pats žymiausias Brazilijos miestas siūlo begalę pramogų. Tai visos sporto rūšys, poilsis paplūdimyje, įvairi ekskursinė programa, daugybė restoranų, šou, diskotekų.
   San Paule – miesto muziejų lankymas, restoranai, išvykos į kurortus – Santosą ir Guaružą.
   Florianopolyje - vandens sporto šakos, poilsis paplūdimyje, nuostabios gamtos stebėjimas, naktiniai klubai ir restoranai.
   Fortalezoje - poilsis paplūdimyje, vandens sporto šakos, naktiniai klubai ir restoranai.

© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

Puslapis 1 2 Kitas