Kviečiame į Braziliją!

   Toks mūsų svetainės šūkis. Tai nėra tušti žodžiai – iš tiesų, priežasčių kviesti jus į Braziliją yra daug. Kviečiame į Braziliją ne tik norinčius pakeliauti po šalį ir ją pažinti. Kviečiame ir tuos, kurie svarsto galimybę ieškoti geresnio gyvenimo svečioje šalyje. Ypač tai aktualu dabar, kai laikraščiai mirga antraštėmis apie krizę, kurios galo dar nematyti, o darbo pasiūlymų yra keliasdešimt kartų mažiau, negu norinčiųjų dirbti.
   Sutikime, kad nuolatiniai gąsdinantys pranešimai apie brangstantį gyvenimą Lietuvoje veikia mūsų nuotaiką, dvasinę ir fizinę sveikatą, o mažėjančios pajamos verčia su baime laukti rytojaus.
   Gal kaip tik tokiu metu ir vertėtų pasvarstyti apie galimybę gyventi ir dirbti Brazilijoje. Be abejo, niekas čia nelaukia išskėstomis rankomis, o ir medžiai, vietoj vaisių vedantys pinigus, čia neauga. Tačiau įsitvirtinti čia nėra sunku dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, galima oficialiai ir legaliai emigruoti. Visą nekilnojamąjį turtą Brazilijoje užsieniečiai gali pirkti savo vardu. Čia daugybė galimybių pradėti savo verslą, nes didelė šalis visada siūlo dideles galimybes. Žinoma, garantijų dėl sėkmės niekas neduos, tačiau juk ir gimtoje šalyje verslas visada yra susijęs su rizika. Brazilai – atvira ir nuoširdi tauta, todėl į imigrantus čia niekas kreivai nežiūri. Išsamiau apie tai, kodėl verta rinktis Braziliją, skaitykite čia.
   Tad siūlome atvykti į Braziliją ir patiems įsitikinti, kad šioje šalyje verta „pradėti gyvenimą iš naujo“!

    Yra keletas galimybių emigruoti į Braziliją. Šiuo metu vienintelis realus būdas žmonėms, kurių amžius virš 30 metų, – išskyrus santuoką su brazile/brazilu – užsienio investitoriaus viza. Šis emigracijos būdas į Braziliją plačiai nereklamuojamas, net dauguma vietinių juristų apie tai nėra girdėję. Jaunimui emigracijos galimybės didesnės.
     Nuo 2009 m. investicijos suma – 150000 Brazilijos realų. Pagal šiandieninį realo ir JAV dolerio kursą – tai maždaug 70000 JAV dolerių. Jei artimiausiu metu realas sustiprės dolerio atžvilgiu, investicijos suma padidės. Taigi, nusprendusiems pasinaudoti šia galimybe, reiktų ilgai nelaukti – delsimas gali būti labai nenaudingas. Investicijos sumą gali sumažinti Nacionalinė imigracijos taryba, jei bus nuspręsta, jog investicijos yra prioritetinės, vykdomos regionuose, kur tai labai reikalinga, arba socialiai reikšmingos (konkretūs kriterijai dar nepaskelbti).
     Leidimas gyventi pirmą kartą dabar išduodamas trejiems metams. Po trejų metų reikia vėl paduoti dokumentus, liudijančius, kad jūsų įmonė gyvuoja ir veikia.
     Juridiniu požiūriu pagal tokią schemą gauti leidimą gyventi nėra paprasta, kaip tai dažnai būna Brazilijoje, todėl pastangos viską daryti savarankiškai yra iš anksto pasmerktos. Jūs sugaišite begalę laiko, varstydami įvairių Brazilijos instancijų duris, o sėkmė gali jums ir nenusišypsoti. Būdami ne Brazilijos teritorijoje, savarankiškai to padaryti iš viso negalėsite.
     Todėl mes turime parengę paslaugų paketą visai proceso eigai – nuo atvykimo į Braziliją iki leidimo čia gyventi gavimo jums ir visai jūsų šeimai.
     Paprastai leidimo gavimas užtrunka nuo trijų iki devynių mėnesių. Laikas gali keistis, priklausomai nuo to, kaip laiku klientas pateikia visus reikiamus dokumentus. Jokių garantijų dėl terminų mes duoti negalime, nes Valstybinėse Brazilijos institucijose dokumentų peržiūros laikas labai įvairus.


KODĖL BRAZILIJA?
(į pradžią)

     Priežastys emigruoti į Braziliją įvairiems žmonėms gali būti labai skirtingos. Bendrosios emigracijos priežastys būtų šios - nuostabi gamta, puikus klimatas, daug civilizuotesnė verslo atmosfera, negu Lietuvoje, šalies politinės sistemos stabilumas, geros braziliškosios ekonomikos augimo perspektyvos, žemesnės nekilnojamojo turto kainos, negu Lietuvoje, tropiniai vaisiai ištisus metus – kiekvienam savo.
     Žmogus, pardavęs trijų kambarių butą Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miegamajame rajone, už gautus pinigus nesunkiai gali įsigyti 5-6 kambarių butą su keletu vonios kambarių, kambariu tarnams, garažu rūsyje, baseinu kieme, neskleidžiančia įvairių nemalonių kvapų laiptine kuriame nors gerame Brazilijos mieste. Be to, žmogui dar liks galimybė investuoti į verslą Brazilijoje 70000 JAV dolerių, ir padorios piniginės atsargos pragyvenimui.
     Gal kažkam svarbu turėti galimybę pusryčiams valgyti papajas ar ananasus, kurie Brazilijoje pigiau negu Lietuvoje bulvės, ilsėtis prie vandenyno, neturėti depresijos dėl saulės trūkumo, pamiršti ištisinius peršalimus ir kasmetinį gripą. Kažkam nesinori pergyventi dėl šiltų rūbų, kylančių šildymo ir elektros kainų, vis didėjančių mokesčių. Smulkiam ir vidutiniam verslui Brazilijoje yra puikios sąlygos, net vyriausybės vykdoma politika numato paramą nusprendusiems vykdyti veiklą. Bendrai paėmus, Brazilijoje yra daugybė galimybių pradėti savo verslą. Tai didžiulė šalis, ir kiekvienas joje gali rasti savo nišą.
   Neišvažiuojant iš šalies galima pasirinkti sau tinkamiausią poilsio vietą. Tūkstančiai kilometrų paplūdimių, kuriuose galima lankytis ištisus metus, beribės Amazonės ir Pantanalo platybės, karštosios Goias upės, europinio lygio Pietų Brazilijos kurortai, savita Baijos kultūra – visa tai vietiniai gyventojai turi, neišvykdami iš šalies.
     Ar visada pasitenkinimą gyvenimu lemia pinigai? Ne visai taip. Paskutinių tyrimų šia tema rezultatai rodo ką kita. Brazilija, turinti žymiai žemesnį VVP vienam gyventojui negu daugelis šalių, ženkliai lenkia jas pagal gyventojų pasitenkinimą gyvenimu. Šiuo atžvilgiu Brazilija lenkia tokias šalis kaip Graikija, Japonija, Hong Kongas ir yra tame pačiame lygyje, kaip Italija, Vokietija ir Didžioji Britanija.
Labai svarbu tai, kad stabilus Brazilijos vystymasis niekaip nesurištas su naftos atsargų mažėjimu. Atvirkščiai, išnaudojus pagrindinių pasaulio gamintojų naftos atsargas, Brazilijos, kaip alternatyvaus kuro tiekėjo, vaidmuo išaugs šimteriopai. Tačiau ir naftos atsargų Brazilija turi ypatingai daug – neseniai atrasti Tupi ir Kariokos naftos telkiniai Santoso baseine greitu laiku pastūmės Braziliją į vieną gretą su stambiausiomis pasaulio naftos gavybos įmonėmis.
     Brazilija nekonfliktuoja su jokiomis valstybėmis – tai reiškia, kad šaliai negresia karai ir konfliktai. Brazilijoje nėra vidinių tautinių konfliktų. Čia nėra terorizmo, ultradešiniųjų fašistinės pakraipos organizacijų.
     Skirtingai nuo emigracijos į bet kurią kitą Lotynų Amerikos nykštukinę valstybę, prieš jus bus didžiulė šalis, užimanti beveik visą kontinentą, leidžianti pasirinkti daugybę vietų gyvenimui – nuo ekvatoriaus iki pietinių rajonų, kur žiemą kalnuose iškrenta sniegas.
     Ne mažiau svarbu, kad čia pakantesnė ir liberalesnė visuomenė, atviresni ir ramesni žmonės, daug mažiau juntamas valstybės spaudimas įvairiausiose srityse. Brazilijoje nėra nusiteikimo prieš emigrantus. Jūsų laukia bendravimas su daug ramesniais, geranoriškais, besišypsančiais ir atvirais žmonėmis.

KAM NEREIKĖTŲ EMIGRUOTI Į BRAZILIJĄ?
(į pradžią)

     Emigracija į bet kurią šalį – tai ne pramoginė išvyka. Tai didelis darbas ir stresas.
Todėl, prieš pradėdami emigracijos procesą, atsakykite sau į sekančius klausimus:
1. Ar jums užteks lėšų visam emigracijos proceso organizavimui? Ar užteks jums lėšų pragyvenimui iki to momento, kol pradėsite uždirbti pinigus Brazilijos teritorijoje? Apytiksliai biudžeto skaičiai yra čia.
2. Į daugelį kitų Lotynų Amerikos šalių emigruoti daug paprasčiau ir pigiau. Būtina apsispręsti tarp kainos ir kokybės. Jei jums svarbiau kaina, tada geriau pasirinkti kurią nors kitą kontinento šalį.
3. Ar jūs ir jūsų šeima pasiruošę rimtam ir ilgam adaptacijos procesui, portugalų kalbos, vietinių papročių, realijų ir įpročių įsisavinimui?
4. Kartais žmonės renkasi emigraciją, labiau galvodami apie savo vaikų ateitį negu apie save. Ar jūs pasiruošę tam, kad jūsų vaikų lauks dideli sunkumai, sugalvojus grįžti į tėvynę, o galbūt jie niekada nebenorės ten grįžti. Čia jie lankys kitą mokyklą, kalbės kita kalba, gyvens kitame klimate, turės naujų draugų, susipažins su kitomis kultūrinėmis vertybėmis. Paprastai vaikai greit adaptuojasi svetimoje šalyje, ypač jei ji komfortiškesnė už tėvynę. Tačiau atvirkščias procesas – grįžimo į Lietuvą – toli gražu ne toks paprastas. Ar jūs pasiruošę tam, kad jūsų vaikams emigracija bus negrįžtamas procesas?
5. Ar jūs pasiruošę pradėti savo verslą, karjerą nuo nulio? Ar pasiruošę iš naujo kurti savo reputaciją?
     Jei nors į vieną iš šių klausimų nebuvo atsakyta teigiamai, nereikia pradėti emigracijos proceso. Milijonai žmonių svajoja apie ką nors. Ir tik vienetai ryžtasi realizuoti savo svajones.


Apytikslis emigracijos į Braziliją biudžetas
(į pradžią)

     Išlaidas, norint gauti pastovų leidimą gyventi Brazilijoje, sudaro: 150000 Brazilijos realų (pagal 2009 m. kovo mėn. kursą –  vienas JAV doleris - 2,3  realo) investicija. Šie pinigai turi įplaukti į Brazilijoje registruotą įmonę, naujai registruotą ar jau seniai veikiančią. Piniginį pervedimą griežtai kontroliuoja Centrinis Brazilijos bankas, pervedimas turi atitikti visus Centrinio banko reikalavimus. Neįmanomas „popierinis“ pervedimas ar kokia kita gudrybė šiame etape – tai gali baigtis nemalonumais investitoriui. Dar prireiks apie 3000 JAV dolerių vienam žmogui. Tai pinigai, skirti advokatui, kuris organizuos emigracijos procesą, mokesčiams, notariškai patvirtintoms dokumentų kopijoms, sąskaitos banke atidarymui, dokumentų vertimams. Taip pat būtina iš anksto išsinuomoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą, kur bus užregistruota jūsų įmonė. Jei neplanuojate vykdyti realios ūkinės veiklos, galima išsinuomoti kabinetą verslo centre – mėnesio nuomos kaina svyruoja nuo 150-300 JAV dolerių plius bendrijos mokesčiai per mėnesį. Kai kurios veiklos sritims galima naudoti nuomojamą gyvenamąjį plotą. Juridinio adreso realumą fiziškai tikrina įmonę registruojantys ir banko sąskaitą kontroliuojantys valstybiniai organai. Braziliška įmonė – ne ofšoras, todėl reikia tvarkyti jos apskaitą ir samdyti buhalterį. Samdyti buhalterį netgi veiklos nevykdančiai įmonei kainuos apie 150 JAV dolerių per mėnesį, nors tai dažniausiai susitarimo reikalas. Taigi, veiklos nevykdančios įmonės išlaikymas gali kainuoti nuo 300 JAV dolerių (nuosavame arba nuomojamame būste) iki 500 – 600 JAV dolerių atskirame biure. Šias išlaidas jūs galite kompensuoti, padėję investuotus pinigus į banko sąskaitą (kai pervedate juos kaip įstatinį kapitalą). Palūkanos Brazilijoje kinta, 2009 m. kovo mėn. duomenimis buvo apie 10% metinių palūkanų.
Pastaba: į šias išlaidas neįeina asmeninės investitoriaus pragyvenimo išlaidos, lėktuvų bilietai, viešbučiai ir kitos.
     Svarbu tai, kad registruojant įmonę Brazilijoje, žmogus, kuris nėra Brazilijos pilietis arba neturi leidimo čia gyventi, negali būti įmonės direktoriumi. Todėl iki leidimo gyventi gavimo įmonės administratoriumi būna advokatas, auditorius, buhalteris ar šiaip patikėtinis – bet kas, kas turi Brazilijos pilietybę arba leidimą čia gyventi. Suprantama, už papildomą mokestį. Įmonės įstatai numato, jog administratoriaus įgaliojimai gali būti apriboti tiek, kad nekiltų piktnaudžiavimų, bet iš tiesų viskas paremta savitarpio pasitikėjimu ir žmonių, kurie tai atlieka, sąžiningumu.
     Pažymėtina, jog jei ateityje įmonė vykdys realią ūkinę veiklą, ją reikės registruoti municipalitete, valstijoje ir pan. Šios paslaugos jau nebeįeina į emigracijos proceso organizavimą, bet už atskirą mokestį gali būti atliktos.
     Brazilijos užsienio reikalų ministerija persiųs telegramą apie nutarimą išduoti leidimą gyventi į šalį, kurią investitorius nurodys. LR piliečių atveju, tai yra Kopenhaga arba Varšuva – ten yra Brazilijos atstovybės. Leidimą gyventi taip pat galima gauti bet kuriame Brazilijos konsulate bet kurioje užsienio šalyje (tik reikia ją iš anksto nurodyti). Jei organizuodami veiklą, jūs esate Brazilijos teritorijoje, reikės išvykti iš jos, norint gauti reikiamus dokumentus. Įvažiavus į Braziliją su nuolatine viza, procesas nesibaigia. Būtina paduoti dokumentus į Federalinę Policiją – gauti vietinę tapatybės kortelę – ne rezidento, turinčio leidimą gyventi. Šis dokumentas daromas ne mažiau negu šešis mėnesius, tačiau tai neįtakoja jūsų teisės gyventi, dirbti ar vykdyti veiklą Brazilijoje. Tam laikotarpiui išduodamas laikinasis dokumentas, turintis tokią pat juridinę galią, kaip ir pastovioji užsieniečio tapatybės kortelė.
     Apibendrinant galima teigti, kad neturint „laisvų“ 80000 – 100000 JAV dolerių, emigracijos proceso pradėti nerekomenduojame. Suprantama, investuotus pinigus, baigus registracijos procesą, galima naudoti savo reikmėms, tačiau tai šiek tiek apsunkina buhalterinės apskaitos reikalavimai, būtini išlaidas patvirtinantys dokumentai ir kiti apribojimai.

Leidimo gyventi Brazilijoje gavimo etapai
(į pradžią)

     Žemiau išvardintų paslaugų kainos aptariamos su kiekvienu kandidatu atskirai. Jos priklauso nuo įvairių aplinkybių. Norėdami sužinoti plačiau apie tai, susisiekite su mumis nurodytu el. paštu.

Emigracijos į Braziliją organizavimo etapai:

1. Išankstinė konsultacija, galimo vizito į Braziliją organizavimas, siekiant supažindinti kandidatus su šalimi.
1.1. Lėktuvo bilietų užsakymas.
1.2. Sutikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį.
1.3. Viešbučio rezervavimas arba buto/namo išankstinės nuomos rezervacija.
1.4. Pažintinės išvykos po miestą ir valstiją. Pageidaujantiems organizuojame keliones po visą Braziliją.
1.5. Nekilnojamojo turto parinkimas: buto, namo, komercinių patalpų, žemės sklypų. Lydėjimas apžiūrint nekilnojamąjį turtą.

2. Investuotojo įmonės Brazilijoje steigimas.
2.1. Įstatų paruošimas, jų pateikimas buhalteriui ir advokatui. Laikinojo administratoriaus suradimas.
2.2. CPF investuotojui gavimas (kaip tapatybės kortelė LR).
2.3. Įmonės registracija Prekybos-Pramonės rūmuose (registracinis Brazilijos organas).
2.4. Įmonės banko sąskaitos atidarymas.
2.5. Užsienio investuotojo registravimas Centriniame Brazilijos banke.
2.6. Registracija valiutinių operacijų kadastre.
2.7. Į kliento sąskaitą įplaukusios užsienio valiutos iškeitimas.
2.8. Sutarties su buhalteriu sudarymas.

Į kainą neįeina biuro nuoma – reali ar virtuali.

3. Leidimo gyventi Brazilijoje proceso eiga.
3.1. Konsultacijos apie reikalingus dokumentus leidimui gauti, investuotojui būnant ne Brazilijoje.
3.2. Būtinų dokumentų vertimas bei tvirtinimas (vertimo išlaidas apmoka investitorius).
3.3. Emigracijos proceso kompetentinguose organuose eiga.
3.4. Įvažiavimas į šalį gavus leidimą gyventi. Būnant Brazilijos teritorijoje, leidimo gauti neįmanoma, tam būtinai reikia išvažiuoti iš šalies. Šiuo atveju patogu vykti į gretimas šalis – Paragvajų, Urugvajų ar Argentiną. Į šias šalis LR piliečiams vizų nereikia.
3.5. Pagalba organizuojant pastovių dokumentų gavimą Federalinėje Policijoje, įvažiavus į šalį su nuolatine viza.
4. Tolimesnis įmonės palaikymas, konsultacijos vykdant ir plėtojant veiklą, adaptacinės priemonės investitoriui ir jo šeimai.
4.1. Konsultacijos ir pagalba, surandant vaikams mokyklą.
4.2. Vairuotojo pažymėjimo keitimas į braziliškąjį.
4.3. Pagalba įsigyjant automobilį ir jį registruojant.
4.4. Konsultacijos dėl sveikatos draudimo šeimos nariams.
4.5. Portugalų kalbos mokymosi organizavimas.
4.6. Pagalba atidarant asmenines banko sąskaitas.
4.7. Kitos paslaugos pagal poreikį.

     Siūlomos paslaugos yra unikalios pagal savo kompleksiškumą ir kokybę. Mūsų komandoje dirba profesionalūs advokatai su visomis būtinomis licencijomis, profesionalūs buhalteriai. Visa emigracijos proceso eiga yra kontroliuojama (apgailestaujame, bet terminai ne visada priklauso nuo mūsų).
Pastaba: visos šios paslaugos, įskaitant ir pagalbą adaptacijoje, galimos tik Seara (Ceara) valstijoje. Pasibaigus emigracijos formalumams, klientas niekaip neapribojamas ir gali pasirinkti bet kurią kitą gyvenimo vietą.


© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

(į pradžią)