Brazilija   Brazilija – nepaprasto grožio šalis. Ji pilna prieštaringumų. Kiekvienam Brazilija – savaip sava, bet niekada – tokia pat. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo vieta, kur dėl karštos saulės visus metus teka lengvas gyvenimas, vyrauja tik futbolas ir karnavalas. Tačiau šios braziliškosios tikrovės vertybės – tik dalis jos daugialypės būties. Brazilija – „šalis-kūdikis“, kaip ją vadina patys brazilai. Šalies istorija prasidėjo 1500 metais, kai ją atrado portugalas Pedro Alvaresas Kabralas (Pedro Alvares Cabral). Vienok ji jau spėjo padovanoti pasauliui lėktuvo išradėją – „aviacijos tėvą“ Santusą Diumoną (Santos Dumont), patį žymiausią futbolistą Pele, patį talentingiausią Formulė – 1 lenktynininką Aertoną Seną (Ayrton Senna), neišpasakytai futuristinį savo kūryboje architektą Oskarą Nymajerį (Oscar Niemayer), išmintingą rašytoją Žorži Amadu (Jorge Amadu), pačias sentimentaliausias telenoveles ir pačią labiausiai uždegančią muziką.
   Brazilija yra Pietų Amerikos žemyno šiaurės rytuose. Šiaurėje ji ribojasi su Gviana, Venesuela, Surinamu ir Prancūzų Gviana. Šiaurės vakaruose – su Kolumbija, vakaruose – su Peru, Bolivija, Paragvajumi ir Argentina, pietuose – su Urugvajumi. Rytuose, pietvakariuose ir šiaurės rytuose Brazilijos krantus skalauja Atlanto vandenynas.


Fortaleza


Blumenau


Foz de Iguacu


Curitiba

   Tik dvi šalys Pietų Amerikos žemyne – Čilė ir Ekvadoras – neturi sienų su Brazilija. Brazilija užima 20,8% Amerikos kontinento teritorijos ir 47,7% Pietų Amerikos žemyninės dalies. Pagal teritorijos dydį ši šalis užima penktąją vietą pasaulyje, nusileisdama tik Rusijai, JAV, Kanadai ir Kinijai.
Ekvatoriaus linija praeina šiaurine šalies dalimi, kirsdama Amazonės, Roraimos, Paros ir Amaros valstijas. 93% šalies teritorijos yra Pietiniame pusrutulyje, 92% braziliškųjų žemių driekiasi subtropinėje zonoje.
   Daugelio žmonių vaizduotėje Brazilija – labai romantiška šalis, ir jų įsivaizdavimas apie šią valstybę labai tolimas nuo tikrovės. Ką mes iš esmės žinome apie šią Lotynų Amerikos šalį? Ogi, iš tikro, nieko.
   Visos mūsų žinios remiasi literatūriniais šaltiniais, kurių autoriai – Danilas Charmsas ar Ilfas ir Petrovas - Brazilijoje niekada nebuvo. Prisiskaitę apsakymų apie herojų norus nuskristi į Braziliją ar vien išgirdę šios šalies pavadinimą, daugelis dėl nesuprantamų priežasčių nori taip pat ten nuvykti.
   Šiandieninė Brazilija – išsivysčiusi industrinė valstybė, sėkmingai konkuruojanti tokiose aukštųjų technologijų srityse, kaip aerokosmonautika, mašinų gamyba, informatika, biotechnologijos. Būdama viena iš gyvulininkystės ir agropramonės produkcijos eksporto lyderių, Brazilija kiekvienais metais didina gamybos apimtis, tuo būdu stiprindama savo pozicijas pasaulyje. Dėl to ji yra labai įdomus ir perspektyvus bendradarbiavimo partneris.


Brasilia


Ceara


Rio de Janeiro


Curitiba

   2007 metais Brazilija užėmė šeštąją vietą pasaulyje pagal BVP, ir atsidūrė toje pačioje gretoje, kaip Didžioji Britanija, Prancūzija, Rusija ir Italija. 50% visos Lotynų Amerikos ekonomikos yra sukoncentruota Brazilijoje.
   Užimdama beveik visą kontinentą, Braziliją turi vieną iš turtingiausių pasaulyje ekosistemų, kur galima rasti daugybę biologinių floros ir faunos rūšių. Tai smėlio, kalnų, upių ir miškų šalis, užimanti 8.547.403 km2 plotą, kur nuo šiaurės iki pietų visi kalba portugališkai.
   Brazilija – daugiaveidė šalis, kurią vienija viena – nacija. Tai yra raktas, atveriantis kelią į visos braziliškosios būties suvokimą, tai – kultūrinė mišrainė, kurią suformavo 186.673.700 gyventojų. Visa tai daro šią šalį truputį europietiška, truputį afrikietiška, truputį azijietiška ir truputį čiabuviška. Būtent todėl, kad Brazilijoje po gabalėlį atsispindi visas pasaulis, šalies gyventojai išsiskiria pakantumu, svetingumu ir noru padėti.
   Brazilija – daugialypė ir nuostabi šalis, visai ne tokia, kaip ją daugelis įsivaizduoja. Tačiau viena yra tiesa – tai pirmykščio grožio kraštas. Poilsiaudami Brazilijoje, jūs atversite daug šios puikios šalies paslapčių. Čia galima rasti nepaliestų tropinių miškų, saleles su senoviniais tropiniais paplūdimiais ir begalines upes. Šalia viso to, čia gyvena brazilai, kurie visus atvykusius sužavi savo energija ir gyvenimo džiaugsmu.


Joao Pessoa


Porto Alegre


Curitiba


Paranos upė

   Kelionės į Braziliją padės jums rasti gražiausius šios tolimos šalies kampelius. Rinkdamiesi Braziliją, jūs turite galimybę susipažinti su vienu iš gražiausių žemės kampelių, kuris vilioja turistus ištisus metus. Viešbučių įvairovė gali jus suklaidinti, rinktis reikia atsakingai, nes, išsirinkus netinkamą variantą, atostogų nuotaika gali būti sugadinta. Daugelis keliautojų sutinka, kad Brazilijoje viešbučių ir visuomeninio maitinimo įstaigų kokybė ir klasifikacija interpretuojama savaip, žvaigždutės nustatomos pačių savininkų, o restoranais užvadinamos pakelės užeigos.

© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.