Apgyvendinimas

Apgyvendinimas Brazilijoje


  Brazilijoje galimi keli apsigyvenimo būdai:
- nuomotis būstą,
- naudotis viešbučių paslaugomis.
Nuomojantis būstą, dažniausiai kreipiamasi į nekilnojamojo turto agentūras. Daugelis maklerių siūlo tuos pačius būstus, todėl pirmiausiai reikėtų paprašyti viso siūlomų butų ar namų sąrašo, kad vėliau nereikėtų tų pačių pasiūlymų žiūrėti antrą kartą.
- Makleriui mokama tik tuomet, jei sandoris pavyksta. Moka nuomotojas.
- Prieš susitikdami su makleriu būsto apžiūrai, pasidomėkite, kokioje miesto vietoje tas būstas yra. Atkreipkite dėmesį, ar netoliese nėra didelių gatvių, nes prie tokioje vietoje esančio būsto prierašo „triukšminga“ gali ir nebūti – mat brazilų ir europiečių triukšmingumo samprata skiriasi. Reikėtų pasidomėti barų, diskotekų ir garažų kaimynyste – tai irgi priskiriama triukšmingumo sąvokai.
- Niekada nemokėkite makleriui avanso.
- Dėl nuomos kainos galima derėtis. Galima rinktis iš brangesnių būstų sąrašo, tikintis, kad makleris jums vėliau sumažins kainą. Kai jau baigiama tartis dėl nuomos kainos, reikia tvirtai laikytis savo pasiūlytosios, nes daugelis agentų labiau suinteresuoti nuomininko mokumu, o ne nuomos kaina.
- Į nuomos kainą neįskaičiuoti komunaliniai mokesčiai: už dujas, elektrą, vandenį, „IPTU“ mokestis ir bendrijos išlaidos. Būtinai reikia sužinoti bendrijos mokesčius.
- Niekada nepasirašykite sutarties, jei ne visai suprantate tekstą. Duokite ją paskaityti advokatui ar juristui. Be nuomininko ir nuomotojo, sutartį pasirašo trečias asmuo – koks nors liudininkas.
- Pasidomėkite, ar būstas nėra netoli mokyklos – tai gali sąlygoti blogą susisiekimą.
- Patikrinkite būsto saugumą – ar veikia gatvės apšvietimas, ar yra gatvės ar kiemo apsauginiai, ar netoli būsto nėra favelų ar neapgyventų žemės plotų, ar garažo vartai automatiniai? Jei vartai valdomi elektra, patikrinkite, ar elektros dingimo atveju juos galima valdyti rankiniu būdu.
- Nuomojant būstą daugiaaukštyje, būtina įsitikinti, ar yra avarinis išėjimas. Ar jūsų vaikams bus saugūs balkonai ir langai? Ar yra alternatyvus elektros šaltinis tam atvejui, jei dingtų elektra. Patikrinkite, ar jūsų vaikai pasieks lifte mygtukus.
- Pasidomėkite, kiek vietų garaže jums tenka. Paprastai kiekvienam asmeniui, turinčiam vairuotojo pažymėjimą, skiriama viena vieta. - Jei būstas yra be baldų, gali trūkti net apšvietimo sistemos, vonios kambario aksesuarų (įskaitant klozeto dangtį), viryklės. Jei pirksite šiuos daiktus, nepamirškite pasirašyti raštiško susitarimo su nuomotoju apie tai, kad pasibaigus nuomos laikotarpiui, jis kompensuos jums išlaidas arba atiduos daiktus.
- Prieš pasirašydami nuomos sutartį, įsitikinkite, ar būste yra vandens čiaupai, langai, tualeto įranga ir kita.
- Patikrinkite, ar būste yra karštas vanduo. Tai, kad vonioje yra du čiaupai, dar nereiškia, kad yra karštas vanduo. Tai galioja ir virtuvės kriauklei.
- Apžiūrėkite, ar būste (jei tai daugiaaukštis) yra atsarginė vandens talpa – jei būtų problemų su vandentiekiu, talpa tiektų vandenį.
- Jei nuomojatės būstą su baldais, paprašykite, kad nuomotojas pateiktų jums visų būste esančių baldų ir kitų daiktų sąrašą. Būtinai atžymėkite, jei ko nors trūksta ar daiktas yra prastos būklės. Tai būtina apsidraudimui, kad nuomotojas jums vėliau nepateiktų sąskaitos.
- Įsikėlę į būstą būtinai pakeiskite visas spynas ir raktus – tai tikrai būtina.
- Sutartyje aptarkite, kas dengs visas su būsto išlaikymu ir remontu susijusias išlaidas. Eksploatacines išlaidas gali dengti ir nuomininkas, tačiau tokius darbus, kaip stogo remontas ar pan. turėtų apmokėti nuomotojas.
Viešbučių klasifikacija Brazilijoje sekanti:
- viešbučiai. Dažniausiai tai dideli pastatai, turintys daug kambarių. Viešbučių klasifikacija nuo trijų iki penkių žvaigždučių, tačiau žvaigždučių skaičius labai dažnai neatitinka tikrovės. Pajūrio kurortuose būna resortai su sąlyginai didele teritorija ir atskiru paplūdimiu. Didelių vilčių sieti su resortais nepatartina, kadangi, daugeliu atveju kainos ir teikiamų paslaugų kokybė prasilenkia su sveiku protu. Kainos viešbučiuose svyruoja nuo 80 iki 900 realų už parą, priklausomai nuo vietovės ir viešbučio lygio. Pusryčiai į kainą būna įskaičiuoti. Automobilio parkavimas paprastai taipogi įskaičiuojamas į kainą.
- pousados. Tai nedideli užmiesčio svečių namai. Pousadų būna ir miestuose. Nuo viešbučių jos skiriasi kambarių skaičiumi – pousadose maksimalus kambarių skaičius – dvylika. Ypač populiarios pousados pajūryje ar kitose poilsiui skirtose vietovėse. Aplinka pousadose būna jaukesnė negu viešbučiuose, bet tai dažniausiai priklauso nuo šeimininkų. Pusryčiai į kainą įskaičiuojami. Kainos svyruoja nuo 40 iki 120 realų už parą.
- fazendos. Tai prilygsta kaimo turizmo sodyboms. Dažnai fazendos nebevykdo įprastinės savo veiklos, o persikvalifikuoja į svečių namus. Yra įdomių senoviškų fazendų, kuriose apsigyvenus galima pasijusti lyg viduramžiuose. Fazendose būna didelė teritorija, svečiams siūlomos įvairios pramogos – pasijodinėjimas arkliais, žvejyba, pirtys. Pusryčiai į kainą įskaičiuojami, už papildomą mokestį galima gauti ir vakarienę. Kainos fazendose nemažos – nuo 120 iki 250 realų už parą.
- moteliai Brazilijoje ne visai atitinka savo paskirtį. Dažniausiai tai būna namai, skirti porelėms ar pavieniams asmenims, ieškantiems malonumų. Paprastai ant sienų stambiu šriftu užrašomos kainos už valandą ar dvi.
   Renkantis kambarį, reiktų įsitikinti, ar kambario langai neišeina į gatvę, ar netoliese nėra barų ar restoranų – brazilai mėgsta linksmintis iki vėlumos, o norintiems pailsėti tai gali trukdyti.
   Brazilijoje įprasta paprašyti parodyti kambarį, taigi pasinaudokite tuo. Dėl kainų bet kuriame viešbutyje galima derėtis.
   Būtina pasiteirauti, ar kambaryje yra karštas vanduo, ar veikia kondicionierius.

© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.